Szárnyra kelve - Elefánt A Porcelánboltban

Nana egész életében azt hitte, tudja, mi a boldogság. Boldogság az, gondolta, amikor megszabadulva a hétköznapok minden nyűgétől szárnyal a mélység felett. Ahol csak ő van, a fülébe suttogó szél és a hinta, ami megadja neki a repülés élményét.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://elefantaporcelanboltban.com/iras/szarnyra-kelve/

Nem is tudom, hol kezdem…Mint mindig, most is azonnal benne voltam a történetben. Láttam, éreztem minden rezdülését. Azt is, hogy ennek tragédia lesz a vége. De az, ahogyan te ilyen rövid terjedelemben mindezt végig viszed, egyszerűen mesteri!

Nagyon megérintett Nana szabadság vágya is. Bennem is ez dolgozik legbelül, gyerek korom óta. Holott soha nem voltam szabad. Talán mert az féltem tőle? Minthogy Nana is?

Amikor a gyermekeim szépen sorban felnőttek, és elmentek saját útjukra, kicsit mindegyikbe belehaltam. És, most már úgy érzem, hogy ha nem volna rám még mindig lelkileg szükségük, fizikailag is belehalnék.

Nagyon érdekes kérdést boncolgatsz!

Az a mű fantasztikus! Egy darabig nem fogja elhagyni a gondolataimat és az érzéseimet! Köszönöm!!! :heart: :heart: :heart:

2 kedvelés

Örülök, hogy sikerült átadjam ezt a kettősséget. Annak pedig nemkülönben, hogy sikerült bogarat ültessek a füledbe :wink:

Ki tudja, talán egy csodás festményt kapunk a gondolatért cserébe valamikor a jövőben?! :slight_smile:

Elvégre az ihlet bárhonnan jöhet, és jön is. Nem igaz? :wink:

1 kedvelés

De, de így van… :slight_smile: az ihlet bárhonnan jöhet :slight_smile:! És, a bogár bent van!

Emlékszel, amikor nem eléggé tapintatosan és bénán megszólítottalak msn-en, és megkérdeztem, hogy ki vagy te? Most már tudom… legalábbis érzem. Nagy ajándék vagy a sorstól nekem! :slight_smile: :heart:

2 kedvelés

@Kathy Köszönöm! Rendkívül boldoggá teszel, hogy így érzed :heart:

Csodálatosangyönyörű drámai erejű és szépségű mélyen megérintett és elgondolkoztató az írásod. Elképesztően jó az írásod elementáris erővel hatott rám. Olyan érzésem volt amikor elolvastam mintha már olvastam volna már.

1 kedvelés

Előfordulhat, hogy már olvastad, hiszen ez májusban került fel a blogra :slight_smile:

1 kedvelés

Kedves Caelan hiperszuper gratula hozzá neked. Csodálatosangyönyörű szépségű történet a sas valóban célhoz ért.

2 kedvelés

Nagyon örülök, hogy annak ellenére tetszik, hogy nem először olvasod :slight_smile:

1 kedvelés

Csodálatos történet!

2 kedvelés

Nagyon örülök, hogy tetszett :slight_smile: Köszönöm, hogy elolvastad :heart:

1 kedvelés

Nekem is nagyon tetszett az írásod,és mint @Kathy, a cím, és az első pár mondat után sejtettem a tragikus végkifejletet, mégis jó volt olvasni.

1 kedvelés

Köszönöm szépen :heart: Örülök, hogy tetszett :slight_smile:

Csodálatos történet! Az egyik kedvencem az írásaid közül Caelan Drága!!! Az első még mindig a békás!!!

1 kedvelés

Ez össze nem hasonlítható a békással, tudom :smiley: Örülök neki, hogy még mindig tetszik :purple_heart:

1 kedvelés

Nem is akarom összehasonlítani!! Mind a kettő a maga nemében fenomenális!!

2 kedvelés

Ennek nagyon örülök! Köszönöm szépen, hogy megírtad :heart: :heart:

1 kedvelés

Én is így gondolom, érzem.
Köszönöm, hogy így leírtad, rám is nagy hatással volt Caelan írása. :heart:

2 kedvelés

Köszönöm szépen a hozzászólásodat és a figyelmedet :heart:

2 kedvelés

Nem egyszer olvastam az írásod. Nekem a csontvelőmig hatott. Szenvedek, mert ilyenkor mindig felmerül a kérdés: KI VAGY TE? Azt tudom az eddigi tapasztalatom alapján, hogy ne várjak választ kérdésemre.Eddig amikor egy költő, író közelebb került érdekeltségemben, kíváncsi voltam életútjára, az útra, ami meghatározó volt és elvezetett munkája eredményéhez. A felsorolás igénye nélkül, több írót megismertem munkája által, de főleg akkor, ha megismerhettem életrajzát. Így értettem meg, hogy a forrás, az ihlet honnan ered. Átélt élmény, boldogság, bánat…szerelem, szeretet…elvesztés, pusztulás…születés. Olvasgatva a Bibliát is, érdekesebbé vált minden részemre…

1 kedvelés